17 nov/ Pi20:00

Archívny Chlapec | Bella Macchina

koncert


Archívny Chlapec, civilným menom Richard Vávra, je od začiatku svojej hudobnej kariéry zrastený s akustickou gitarou. Jeho tvorivá rutina bola dlhé roky konštantná – vziať do rúk gitaru a písať texty. Tak vznikol aj jeho posledný album Zapadákov z roku 2020, ktorý je kolekciou intímnych piesní o spomalenom živote na dedine. Keď si však Richard minulé leto sadol k tvorbe svojej v poradí štvrtej nahrávky, odrazu sa v overenom skladateľskom procese zasekol.

S finálnym zvukom albumu mu pomohol kamarát a producent Milan Malík v jeho skalickom štúdiu a k vokálom Richard prizval aj kamarátku Annu Máriu Valovú, s ktorou sa poznajú z kostolného speváckeho zboru v Kútoch. Hudbu vhodne dopĺňa vizuál od dizajnéra a architekta Alexandra Topilina.

Desiatka nových skladieb s názvom Bella Macchina je práve o bariérach v ľudskej komunikácii a Richard Vávra si k nej ako výrazový prostriedok symbolicky vybral multi-efekt, ktorým si moduluje hlas a pridáva k nemu rôzne skreslenia. Okrem toho sa začal učiť hrať na klávesy, vďaka ktorým sa mu zrazu otvoril celkom nový vesmír. "Chcel som, aby tvorivý proces bol zábava. A to sa presne stalo, opäť som ožil a tešil som sa domov, ako budem skladať."

/zdroj: hudba.sk/

Podujatie je organizované v rámci projektu Rising with culture vďaka podpore Grantov EHP.

Archívny Chlapec | Bella Macchina

Ďakujeme za podporu

EEA_grants kcklastor rtvs fpu aktivna-komunita rtvs