Ľudia


Tomáš Székely .(JavaScript must be enabled to view this email address)

Vyrastal v Rožňave, strednú školu úžitkového výtvarníctva absolvoval v Košiciach. V štúdiách pokračoval v Brne na Fakulte výtvarných umění a magisterské štúdium ukončil v Bratislave na VŠVU. Väčšinu svojho dospelého života pracuje ako reštaurátor nástenných malieb. V Kultúrno-kreatívnom centre Kláštor sa špecializuje na plynulý chod stavebných prác a estetickú úroveň všetkého. Spoluvymýšľa projekty a väčšinu aktivít v Kláštore.

Miriam Nogeová .(JavaScript must be enabled to view this email address)

Narodila sa v Rožňave, študovala na Prvom slovenskom literárnom gymnáziu v Revúcej. V Kláštore sa venuje personalistike, mzdám a účtovníctvu. S úsmevom a dobrou náladou zvláda každý úradnícky problém a preto ju často nájdete s telefónom pri uchu, ako sa snaží pri riešení problémov nakaziť dobrou náladou úradníkov na druhom konci linky. Spolupracuje pri vytváraní projektov, rada fotí na podujatiach a neváha sa chopiť kelne.

Rado Kovács .(JavaScript must be enabled to view this email address)

Narodil sa v Rožňave, vyštudoval slovenčinu a občiansku náuku na Fakulte humanitných a prírodných vied PU v Prešove. Učil slovenský jazyk a slovenskú literatúru v základných školách s vyučovacím jazykom maďarským v Jablonove nad Turňou a v Rožňave. Sporadicky vedie kurzy slovenčiny pre cudzincov a cudzinky. V Kláštore sa venuje temer všetkému, najradšej však drobným stavebným úpravám. Píše projekty, spoluorganizuje a moderuje kultúrne a vzdelávacie podujatia, stará sa o poriadok a frflaním o uvoľnenú atmosféru v kolektíve. 

Richard Petro .(JavaScript must be enabled to view this email address)

Je z Rožňavy, vyštudoval Britské a americké štúdiá na Filozofickej fakulte UPJŠ v Košiciach so zameraním na americkú literatúru. Učil a lektoroval anglický jazyk. V Kláštore často otravuje ostatných kvôli dedlajnom, ale inak ho veľmi baví spoluvymýšľať a spolurealizovať zmysluplné aktivity. V Kláštore sa okrem iného stará o audio-knižné a multimediálne štúdio, co-working a English corner.

Ela Klementová .(JavaScript must be enabled to view this email address)

Vyrastala vo Zvolene. Študovala sociológiu v Brne. Po škole si vyskúšala prácu kaviarničky a organizátorky kultúrnych podujatí. Pracovala v neziskovej organizácii a na kratší čas aj vo verejnej správe. Pôvodne pracovná návšteva Rožňavy a KC Kláštor v roku 2017 sa ukázala ako osudová aj v privátnom smere – a preto sa rozhodla v roku 2019 presťahovať. Od jesene pôsobí v Kláštore so snahou o užitočnosť – pri organizácii podujatí, písaní projektov, alebo drobnou pomocou pri nestavebných prácach.

Eugen Tóth

Pochádza z Rožňavy a aj keď roky žije v Košiciach, stále sa sem rád vracia a pomáha v rámci rôznych projektov. Jeho pracovná oblasť je podnikanie v IT, účtovníctvo, projektový manažment, orientuje sa aj v stavebných veciach a ktovie v čom ešte. Skrátka, keď sa nám ho raz podarilo presvedčiť , že zato stojíme, je výborným a všestranným členom do tímu. Časom sa veľmi dobre adaptoval aj na kláštorný punk-systémový prístup. Treba si však dávať pozor na jednu vec – s Eugenom sa nevyjednáva, lebo Eugen vie.

Peter Krištof

Peťo sa narodil v Rožňave, s Kláštorom je spojený temer od našich začiatkov. Vďaka nemu pokračujú rekonštrukčné práce v podstate bez prestania. Peťo je pracant na pohľadanie, majster tisícich remesiel (po našom “ezermešter”) a navyše dobrý človek, ktorý nikdy neodmietne pomôcť. Uňho skrátka neexistuje “nedá sa”, je len “neboj sa, spravíme”. A keď sa veci nedejú tak, ako by mali, dá dolaty aj všetkých okolo. Malý zlatý prívesok gitary na jeho krku prezrádza, zvuk kelne vo voľnom čase vymieňa za gitarové riffy (navyše, je to multiinštrumentalista!). Veľmi sa tešíme, že má skúšobňu v Kláštore.

face

Róbert Szaniszló

Bobo sa narodil v Rožňave, v Kláštore sa začal motať minulý rok a stará sa o kvalitný zvuk pri vystúpeniach.

face

Nano Kovács

Po maturite na gympli v Rožňave sa vybral do sveta, kde študoval event management a neskôr ekologické poľnohospodárstvo. Táto zaujímavá kombinácia tak z neho vytvorila obojživelníka, ktorý rád oragnizuje, vymýšľa a hýbe všetkým, k čomu ho Rado a Tomi pustia. V Kláštore sa venuje baru, dramaturgii, plánovaniu udalostí, organizuje Quiz Night a SWAPy, a keď sa uvoľní stage, tak veľmi rád púšťa ľuďom zbierku svojich platní. Najviac ho baví riešiť neriešiteľné situácie humorne - kreatívnou cestou.

Dani Ambrúš

Je najmladším, najčerstvejším členom tímu. Pochádza zo Slavca ale pomaly sa mení na malého rožňavského mešťana. Stará sa o to, aby z výčapu vždy tieklo to najlepšie, ale aj o celkový chod baru. Spolupodieľa sa na organizácii podujatí, ale začína tvoriť aj svoje vlastné, kde pre každého vytvára priestor, aby mohol realizovať svojho umeleckého ducha. Keďže je kláštor stále projekt vo vývoji, pomáha so všetkým, čo je práve akútne.

Štefan Černák

Pochádza z Rožňavy a po návrate zo štúdií spolu s Tomášom a Radom spoluzakladal OZ Otvor Dvor. Od roku 2011 spolu vymýšľali a realizovali rôzne aktivity na zlepšenie života v našom meste. V OZ Otvor dvor má na starosti Participatívny rozpočet Mesta Rožňava, ktorého je OZ partnerom od jeho zriadenia Mestom Rožňava.

Ďakujeme za podporu

EEA_grants kcklastor rtvs fpu aktivna-komunita rtvs