13 júl/ Št18:00

Čítanie s Danielom Majlingom

literatúra


Už po tretíkrát sa v Kláštore stretneme s Danom Majlingom, skvelým slovenským spisovateľom a divadelným dramaturgom. Tento raz sa budeme rozprávať o jeho novom komiksovom románe Gemer, ktorý vyšiel len pred pár týždňami a je plný lákadiel pre letných dovolenkových návštevníkov Gemera.

...

Do nezakrytej šachty spadne malý chlapec. Šachta je príliš úzka na to, aby sa do nej spustil záchranár. Našťastie, v Paškovej žije trpaslík, ktorý sa do nej zmestí. Vyhrá súboj s časom?

Na cestný obchvat Tornale mieri mladá žena. Pôvodne to mal byť jej svadobný deň, ale namiesto toho si uprostred noci sadá na asfaltku a čaká, kým jej prvé auto neuštedrí ranu z milosti. Netuší, že to auto jej naozaj zmení život.

Náčelník polície v Plešivci sa snaží vypátrať, ktorý detský psychológ pôsobiaci v meste je skutočný a ktorý sa za psychológa len vydáva. Riaditeľ miestnej psychiatrie mu v tom nepomôže – trpí retrográdnou amnéziou.

Patológovi z Jelšavy sa rozpadol dlhoročný imaginárny vzťah s Nathalie Portman. Podarí sa mu na benzínke pred Tornaľou zbaliť lásku jeho života skôr, ako ho zavolajú k ďalšiemu prípadu?

Mladá sprievodkyňa v Domici chce svojmu kolegovi pomôcť vyriešiť jeho intímne problémy. Ako ideálne miesto sa jej na to javí prázdna jaskyňa počas sanitárneho dňa. K svojmu úžasu však zistí, že zamknutá jaskyňa nie je ani zďaleka prázdna.

Ich osudy sa pretnú v jeden augustový deň na konci prázdnin.


Daniel Majling získal za svoju prvú komiksovú knihu Rudo výročnú cenu Muriel za najlepší prekladový komiks. Prozaická kniha Ruzká klazika sa dostala medzi päť finalistov prestížnej Ceny Anasoft litera 2018 a je laureátom Ceny René 2018.


Podujatie je organizované v rámci projektu Rising with culture vďaka podpore Grantov EHP.

Čítanie s Danielom Majlingom

Ďakujeme za podporu

EEA_grants kcklastor rtvs fpu aktivna-komunita rtvs