7 mar/ Št18:00

Čítanie s Miroslavou Kuľkovou

literatúra


Miroslava Kuľková pred viac ako dvomi rokmi získala 3. miesto v literárnej súťaži Poviedka a do Kláštora prichádza s debutovou zbierkou poviedok - Hotel Balkán.

Sedem poviedok debutujúcej Miroslavy Kuľkovej sa odohráva v siedmich balkánskych krajinách. Kedysi tieto krajiny, oblasti, enklávy tvorili jeden celok, potom sa krvavo rozišli a teraz si znova hľadajú cestu k sebe. Ich obyvatelia hľadajú cestu nielen k druhým – vzhľadom na históriu a miesta, kde žijú –, ale hlavne späť sami k sebe. Prehodnocujú vzťahy, z ktorých ujsť chcú, ale nedokážu, a nachádzajú tie, ktoré ich ešte môžu zachrániť.

Knihu ilustroval študent VŠVU Marco Rapant. Obálka je vytlačená v 5 variantoch a tvorí panoramatický záber na Ohridské jazero.
Miroslava Kuľková (*1992) sa narodila v Košiciach. Vyštudovala medzinárodné vzťahy na Univerzite Karlovej v Prahe, kde získala aj doktorát. Získala ocenenia v literárnych súťažiach (Poviedka, Jašíkove Kysuce, Literárna Senica...) a svoje krátke prózy publikovala v literárnej prílohe denníka SME, časopisoch Dotyky, Slnečník, Glosolália či Týždeň. Žije v Nemecku. Knižne debutuje zbierkou poviedok Hotel Balkán (2023).

zdroj: litcentrum.sk, artforum.sk

Podujatie je organizované v rámci projektu Rising with culture vďaka podpore Grantov EHP.

Čítanie s Miroslavou Kuľkovou

Ďakujeme za podporu

EEA_grants kcklastor rtvs fpu aktivna-komunita rtvs