20 apr/ So20:00

Isama Zing

koncert


Jonatán Pastirčák je vo svete hudby známy najmä ako Pjoni, posledné roky však tvorí a vystupuje aj pod pseudonymom Isama Zing. Po eponymnom EP z roku 2017, úspešnom vystúpení na holandskom Eurosonicu a množstve ďalších klubových a festivalových hraní dozrel čas na jeho dlhohrajúci debut, na ktorom prezentuje svoje hudobné cítenie v plnej šírke aj hĺbke.

Isama Zing je slovenský producent a dídžej pendlujúci medzi Bratislavou a Prahou, člen kolektívu Mäss a platformy SHAPE.

Pjoni napokon na svojej umeleckej ceste dorazil až na križovatku medzi dekonštruovanou klubovou hudbou a experimentálnou popovou produkciou. Zhruba v tom čase vznikol jeho nový klubový pseudonym Isama Zing, kým meno Pjoni používa naďalej ako tvorca hudobných soundtrackov k divadlu či filmom (V síti, Čiary, Špina) a hudobnej produkcii pre iných umelcov. Známy je najmä ako blízky spolupracovník Katarzie, s ktorou vystupuje aj na jej koncertoch, a ako producent sa podieľal aj na posledných albumoch českých alternatívnych kapiel Zrní a Zvíře jménem Podzim.

Jeho prvá dlhohrajúca kolekcia pod menom Isama Zing vyšla v pondelok 22. novembra 2021.

/zdroj: hudba.sk/

Isama Zing

Ďakujeme za podporu

EEA_grants kcklastor rtvs fpu aktivna-komunita rtvs