2 dec/ So20:00

Katarína Máliková | Jeseň & zima

koncert


Na dlhší čas posledná možnosť vidieť a počuť Katarínu Málikovú v rožňavskom Kláštore. 

V septembri sa Kataríne Málikovej začalo jesenno-zimné turné, ktoré absolvuje sólo, s klavírom a repertoárom z jej dvoch albumov Pustvopol a Postalgia. Druhé menované dielo sa nedávno dočkalo veľkého ocenenia, keď sa dostalo do top 10 najlepších slovenských albumov všetkých čias. Poradie vzniklo na základe ankety Denníka N, do ktorej sa zapojilo približne 60 ľudí pôsobiacich v rôznych povolaniach na domácej hudobnej a kultúrnej scéne.

Prvú časť turné už má Máliková za sebou, vrátane vystúpenia v talianskom Neapole. Do Vianoc stihne ešte približne dvadsať koncertov. V štyroch mestách vystúpi spolu s kapelou Drť. Zahrá tiež v Rádiu_FM, ktoré je hlavným mediálnym partnerom turné. Následne ju čaká balenie a odlet do Ameriky. A čo bude potom?

“Mojím snom je vyštudovať Berklee a vrátiť sa domov, kde budem znova tvoriť a učiť. Nie je to póza. Ja naozaj zbožňujem dokonalo nedokonalé Slovensko, našu hudobnú obec a chcem naspäť doniesť nielen na pódium, ale aj do hudobného školstva čerstvý vietor. Chcem sa zlepšiť vo všetkom, do čoho som sa kedy ako hudobníčka pustila – spev, klavír, kompozícia, aranžovanie, hudobná produkcia. Chcem Vám doniesť zo Štátov novú Katku – namakanú, inšpirovanú, plnú nových podnetov, ktoré s Vami bude zdieľať nielen v hudbe,” uzatvára Máliková.

/zdroj: gregi.net/

Podujatie je organizované v rámci projektu Rising with culture vďaka podpore Grantov EHP.


Katarína Máliková | Jeseň & zima

Ďakujeme za podporu

EEA_grants kcklastor rtvs fpu aktivna-komunita rtvs