29 aug/ Ut19:00

NoMantinels: Príbehy o coming-oute

divadlo


V utorok večer privítame v Kláštore divadlo NoMantinels, ktoré k nám prichádza s dramatizovaným čítaním z knihy Príbehy o coming-oute. 

Projekt platformy Dúhový rok, kvír divadlo Nomantinels, sa zaoberá témami rodu, pohlavia, rodovej rovnosti, potláčania rodových stereotypov a bojom proti diskriminácii a násiliu na ženách. Organizuje a organizoval festival Drama Queer, Mesiac LGBTI histórie, dramatické autorské čítačky, vedie kurzy a workshopy pre kvír ľudí a vydáva kultúrno-spoločenský magazín QYS.


Kristián Lazarčík je študentom scenáristiky na VŠMU v Bratislave. Je autorom krátkej prózy Zrazenina, ocenenej prémiou v súťaži Poviedka 2021. V súčasnosti pracuje na svojej debutovej knihe.
Marek Hudec je produkčný, publicista a spisovateľ na voľnej nohe. Spolupracuje s viacerými projektanti a festivalmi v oblasti literatúry a života LGBTI+ komunity, v minulosti bol kultúrnym redaktorom v denníku sme. Vyšli mu zatiaľ dve knihy, Prosté rozprávky a Uzol.
Andrej Kuruc je zakladateľ divadla NoMantinels a autorom dramatických textov a poviedok. Získal ocenenia Dráma 2005 a prémiu v súťaži Poviedka 2010. Tento rok vydal svoj debutový román, Stratení v nahrávkach.
Sabrina Katonoff je začínajúca spisovateľka, produkčná, esejistka a komentátorka, ktorej texty vychádzajú v magazíne QYS a v mesačníku Kapitál. Vo svojej tvorbe sa venuje transrodovosti, sexualite a mentálnym poruchám.


Podujatie je organizované v rámci projektu Rising with culture vďaka podpore Grantov EHP.

NoMantinels: Príbehy o coming-oute

Ďakujeme za podporu

EEA_grants kcklastor rtvs fpu aktivna-komunita rtvs