9 mar/ So20:00

Peter Uher trio

koncert


Peter Uher je gitarista a skladateľ ktorého prácu môžeme označiť za zmes ambientu a moderného fusion s prítomnosťou elektronickej hudby.
Jeho skladateľský štýl poháňa nekonečná hudobná zvedavosť, zaujímavý priestorový zvuk a groovy spojené s sofistikovanými melódiami.
Počas svojej kariéry pracoval s mnohými domácimi a zahraničnými umelcami v oblasti jazzu, pop music a klasickej hudby. /Katarína Koščová, Oskar Törok, Andy Belej, Igor Kucer, Peter Adamkovič,Voloď Kucer.../

V roku 2016 nahral Peter svoju skladbu One and Zero“ v spolupráci s americkým trumpetistom Michael Patches Stewartom. Skladba sa stala súčasťou albumu One and Zero kapely Inside Group. Hneď nato ho oslovila na spoluprácu americká zvuková spoločnosť EVENTIDE a zahrnula ho svojho portfólia umelcov. Peter sa aktívne venuje sólovej improvizácii, práci so zvukom a objavovaniu rôznych výrazových prostriedkov vo svojej hudbe. 

V roku 2021 Peter vydal svoj sólový ambientno jazzový album “New Reality”, na ktorom spolupracuje so zahraničnými umelcami súčasnej jazzovej hudby a hudobnej avantgardy. V jeseni tohto roku si Peter zahral na dvoch slovenských jazzových festivaloch s dánskym trúbkarom Jakobom Sørensenom s ktorým nahral svoje dve kompozície /In a Meadow, Look Ahead/. 

V roku 2022 bol Peter pozvaný zahrať si s World orchestra Grzecha Piotrowského na koncerte v Bielsko Biala v Poľsku a krátko nato bol pozvaný na festival Wschód piekna v Olsztyne, kde si zahral v duu s poľským gitaristom Krzystofom Lochowitzom.

Momentálne pripravuje svoj nový sólový album na ktorom bude okrem jeho tria účinkovať trubkár Jakob Sørensen, slovenský trubkár Oskar Törok a ďalší zaujímaví hostia.

Peter Uher trio

Ďakujeme za podporu

EEA_grants kcklastor rtvs fpu aktivna-komunita rtvs