15 sep/ Pi20:00

Škvíry & Spoje

koncert


Bude sa to konať v piatok 15. 09. o 20:00 v Kláštore a bude to super. 

Príde kapela Škvíry & Spoje, CZ/SK,  kvarteto, ktoré je neodmysliteľnou súčasťou českej a slovenskej experimentálnej/impro scény posledných desať rokov. Ich prvé fyzický hudobný nosič, Hotel Spojár, slúži ako dvojitá vinylová oslava ich výročia, ktorá obsahuje kolekciu retrospektívnych skladieb a skladieb zo súčasnej perspektívy. „Škvíry“ predstavujú trhliny v kuse materiálu, zatiaľ čo „Spoje“ označujú spojovacie body.

Táto konštrukčná analógia odráža prístup kapely k ich hudbe, ktorá sa točí výlučne okolo ad hoc improvizácie.

Duo Škvíry tvoria Michal Matejka na gitare a Petr Vrba na dychy a elektroniku, duo Spoje tvoria Jozef Krupa na bicie a Dalibor Kocián na vibrafón.Tieto delenia sa však striktne nedodržiavajú, keďže kvarteto sa často hudobne angažuje v sólach, triách a kvartetách, pričom formácie vznikajú, zanikajú a premieňajú sa počas ich zvukových dialógov.

Každý člen kapely prináša svoje skúsené improvizačné schopnosti a výrazné hudobné vplyvy zo svojho prostredia a rôznych projektov. Kvarteto sa ponorí do širokej škály hudobných eskapád, vrátane free jazzu, hluku, experimentálnych zvukov, nálad inšpirovaných ECM, harmonicky zložitých zvukových stien, rozšírených techník, prístupov k tradičným nástrojom, polyrytmických hypno-drážok a ďalších.

Dalibor Kocián: vibrafón
Jozef Krupa: bicie
Michal Matejka: gitara
Petr Vrba: klarinet, trúbka a elektronika

Zdroj foto: Škvíry & Spoje
V cover foto eventu sú použité prvky grafického dizajnu
a cover artu Hotelu Spojár by Klára Zahrádková.

Podujatie je organizované v rámci projektu Rising with culture vďaka podpore Grantov EHP.

Škvíry & Spoje

Ďakujeme za podporu

EEA_grants kcklastor rtvs fpu aktivna-komunita rtvs