11 jún/ Ne18:00

Welcome to stupidity

divadlo


V nedeľu 11. júna v Kláštore privítame Ansámbel nepravidelného divadla s ich hudobno-pohybovou nonverbálnou inscenáciou o malých hlúpostiach s veľkým dosahom

„Je právom na základe vlastnej hlúposti zomrieť.“ Samo Marec

Pouličná show (hudba, pohyb, žiadne slová) nenapraviteľného Záchranca a obyčajného Smetiara, ktorí sa rozhodli zachrániť svet. Zábavné situácie plné situačných gagov vás prevedú dynamickým príbehom od bezhlavého ohúrenia novým vizionárom, cez nečakané ohrozenie až po vytriezvenie zo stádovitosti vďaka použitiu rozumu. Výskyt (ne)obyčajnej ľudskej hlúposti a jej iracionálnych prejavov môže mať tragické dôsledky. Nájde sa niekto, kto nás zachráni pred ďalším Záchrancom?
Inscenácia je vhodná pre všetky vekové kategórie, pre deti optimálne od 8 rokov.

Tvorivý tím:

Libreto: Ján Fakla & Jana Mikitková
Hudba: Tomislav Koprivčević
Pohybová spolupráca: Michaela Motlochová
Technická spolupráca: Vladimír Slaninka
Scénografia, kostýmy a design promo: Dušan Krnáč
Réžia: Jana Mikitková

Účinkujú:

V tomto predstavení sa prvýkrát stretla a herecky i ľudsky si porozumela nová medzinárodná dvojica komikov a performerov:

Pavol Seriš alebo muž z plastelíny (SK/CZ)
Absolvoval Ateliér fyzického divadla na Divadelnej fakulte JAMU v Brne. Vo svojej tvorbe kombinuje pohybové divadlo, stand-up comedy, pantomímu a tanec spolu s absurdným humorom. So svojimi autorskými inscenáciami vystupuje na Slovensku, v Českej republike i v zahraničí, kde získal aj niekoľko ocenení. Účinkuje v Divadle Bolka Polívky a ako pedagóg pôsobí na Janáčkovej akadémii. Predvedie sto kúskov s jedným telom!

Tomislav Koprivčević alebo multi-music-man (HR/SK)
Vyštudoval Universität für Musik und darstellende Kunst v Grazi, odbor Posaune. Pôsobil v Orchestri Národného Divadla Pl. I. Zajca v Rijeke, Chorvátsko. Hral s mnohými orchestrami a hudobnými telesami, kapelami a spevákmi. Od roku 2015 pôsobí ako zdravotný klaun Dr. Púpava v občianskom združení ČERVENÝ NOS – Clowndoctors. Hrá aj v kapele Cirkusu Paciento. Zahrá na všetko, čo hrá aj nehrá!

Podujatie je organizované v rámci projektu Rising with culture vďaka podpore Grantov EHP.

Welcome to stupidity

Ďakujeme za podporu

EEA_grants kcklastor rtvs fpu aktivna-komunita rtvs